وینگ بید

چه اسمی برای فروشگاهم انتخاب کنم؟

داشتن اسم بزرگ برای موفقیت یک کسب و کار آنلاین امری حیاتی و پیدا کردن آن کاری چالش برانگیز است. روزانه برندهای جدیدی به وجود می‌آیند و بی شک اسم‌هایی که به ذهن شما رسیده‌اند، به ذهن دیگران هم آمده‌اند ولی خوشبختانه در دنیای امروز فضای زیادی برای پیدا کردن یک اسم خلاقانه و متقاعد کننده موجود است. انتخاب یک نام درست قبل از راه‌اندازی فروشگاه آنلاین امر بسیار مهمی است و همچنین میتواند در تعداد دنبال کنندگان شما در شبکه های اجتماعی مثل اینستاگرام تاثیر ویژه ای داشته باشد. برای پیدا کردن یک اسم خاص و متمایز برای فروشگاه‌تان، چند نکته وجود دارد که در ادامه به بررسی آنها می‌پردازیم.

کوتاه و ساده باشد

داشتن یک اسم کوتاه و شگفت انگیز به چند دلیل خوب است:

·         اسم کوتاه، به یاد ماندنی است

·         تلفظ آن آسان است

·         بدون زحمت در بالای صفحه فروشگاه‌تان جا میشود

چند استراتژی برای برای انتخاب اسم کوتاه:

·         امتحان کردن ترکیبات متفاوتی از کلمات کوتاه مثلا دو کلمه هم آوا مثل (snackshack)

·         سرهم کردن حروف چند کلمه یا جابجا کردن حروف. مثلا برندهای تکنولوژی مثل Google ،eBay و… اسم‌هایی دارند که به راحتی قابل تشخیص‌اند ولی این کلمات واقعی نیستند.

·         از یک کلمه با معنای مشخصی استفاده کنید. مثلا اسم مستعار، اسم حیوان خانگی شما و یا حتی اسم کوچتان میتواند توجه‌ها را به خود جلب کند ولی انتخاب این اسم‌ها ممکن است باعث شود فروشگاه‌تان به عنوان فروشگاهی در سطح شخصی باقی بماند و فروش را برایتان دشوار کند. انتخاب اسم مناسب میتواند در سئو سایت شما تاثیر ویژه ای داشته باشد.

متفاوت باشید

برای انتخاب اسم لازم است تحقیقات بازار انجام دهید تا اسم‌هایی که فروشگاه‌های رقیب شما گرفته‌اند را بدانید و سعی کنید اسم متفاوتی انتخاب کنید. در عین حال این اسم باید معرف موقعیت شما باشد و نوع محصول شما را نشان دهد مثلا اگر شما محصولات الکترونیکی می‌فروشید، رقبای شما احتمالا در اسمشان از کلماتی مانند «الکترونیک» «تکنولوژی» یا «آینده» استفاده می‌کنند. به جای این کلمات دنبال یک نام برجسته و متفاوت بگردید.

حضور آنلاین خود را در نظر بگیرید

وقتی شما لیستی از گزینه‌ها برای نام فروشگاه‌تان دارید، بهتر است چک کنید که دومین اسم انتخابی شما موجود باشد. داشتن یک نام دامنه خاص برای فروشگاه شما امری حیاتی است. هرچند نیاز نیست که دنبال یک نام دامنه فوق‌العاده و بی‌نقص باشید، چون ممکن است زمان زیادی از شما بگیرد و از هدف اصلی خود دور شوید، همچنین همیشه امکان تغییر دامنه وجود دارد.

انتخاب یک نام دامنه مناسب که از ابتدا معرف برند شما باشد، مهم است زیرا این تصمیم تضمین کننده خیلی از عوامل خواهد بود. شما ممکن است بعد از مدتی بخواهید محصول خود را علاوه بر سایت فروشگاه خودتان، در فروشگاه‌های آنلاین دیگر نیز بفروشید. حتی در صورتی‌که این قصد را ندارید بهتر است اسم انتخابی خود را در فروشگاه‌های آنلاین محبوب جستجو کنید تا مطمئن شوید اسم شما مختص شماست و خریداران شما را با فروشگاه دیگری اشتباه نخواهند گرفت.

اصیل باشد

بعد از انتخاب اسم به سایت Google یا Bing سر بزنید و اسم‌تان را جستجو کنید و ببینید آیا اسم شما در لیست نمایش داده شده، موجود است یا خیر. اگر انتخاب شما یک نام عمومی است احتمالا زمان زیادی خواهد برد تا شما به صفحه اول راه پیدا کنید. همچنین توییتر، فیسبوک و دیگر شبکه‌های اجتماعی که میخواهید از آنها استفاده کنید را چک کنید.

الهام بگیرید

اگر ایده‌ی یک اسم کوتاه را دارید باید به ذهنتان پیش زمینه‌ای برای فکر کردن بدهید. مثلا اسمی که نوستالژی است یا دنبال کننده یک ترند خاص است. همچنین می‌توانید از زبان‌های دیگر ایده بگیرید. در کل هر جایی ممکن است برای شما الهام بخش باشد، به صحبت‌های اطرافتان به دقت گوش دهید. محیط اطرافتان را بررسی کنید حتی عبارت‌های معمول خودتان را در نظر بگیرید.

در نهایت انتخاب اسم برای کسب و کارتان ممکن است کمی دشوار و گیج کننده باشد، ولی یک اسم مناسب میتواند در موفقیت برند شما تاثیری زیادی داشته باشد.

به جمع  فروشگاه های وینگ بید بپیوندید

با فروشگاه ساز حرفه ای وینگ بید به راحتی کسب درآمد کنید

 

مقاله های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید